Podwyżka

Opublikowane przez w Warsztat

– Tato i mamo, czy moglibyśmy porozmawiać o podwyżce kieszonkowego?

– Oczywiście, rozmawiać zawsze należy…

Ale ponieważ jesteśmy na Edukacji Domowej, więc rozmawiać będziemy w takiej formie, jaka dla rozmów tego typu została przewidziana, aby – jak zawsze – ćwiczyć teorię w praktyce.

Teoria: Podanie jest pismem urzędowym, którego treścią może być żądanie, wyjaśnienie, odwołanie lub zażalenie w postępowaniu administracyjnym. Można je wnosić w celu wszczęcia postępowania, w czasie jego trwania oraz po wydaniu decyzji administracyjnej.

Następuje małe wprowadzenie, po czym młodzież zawzięcie zmaga się z praktyką:

Bardzo ładnie. Postępowanie zostało wszczęte, aby doprowadzić do wydania decyzji administracyjnej:

Tak… Uznaliśmy, że skoro kieszonkowe zamienia się z tygodniówki w miesięczną wypłatę, to przy okazji zakładamy konta, wyrabiamy karty i uczymy się nieco mocniej o finansach. Nie wypada robić reklamy, ale jest jeden bank w Polsce, który obecnie pozwala na założenie kont dzieciom już od 7 roku życia.

Nie chcemy wciągać dzieci w brutalny świat ekonomii, ale uważamy, że ważne jest budowanie świadomości w każdym obszarze: na przykład w zarządzaniu wydawaniem swoich odkładanych złotówek.

Właśnie, przypomniało mi się przy okazji, że kiedyś, zdaje się 2 lata temu, w materii edukacji ekonomicznej udzieliłem Eksperckiego wywiadu 😉 pewnemu wysokonakładowemu, poczytnemu portalowi. I nie uwierzycie, ten wywiad nadal znajduje się w sieci. Zachęcam zatem do rzutu okiem 🙂 .

Podpis autora