Symulator Dobrego Wujka

Opublikowane przez w Kreacje

Mamy wielu dobrych wujków. Lecz w tym przypadku mam na myśli wujka Sebastiana. Jest szczególnie dobrym wujkiem, gdyż ofiarował nam bilety do kina na film Fistaszki. Nie mam na myśli, że tylko dlatego jest dobrym wujkiem, ale jesteśmy mu za to wdzięczni.

Symulator Dobrego Wujka wymyśliliśmy z bratem na podstawie tytułów gier z Internetu.

Film Fistaszki wersja kinowa to ekranizacja komiksu, którego autorem był Charles Schulz. Obraz opowiada historię Charliego Brown’a, ucznia piątej klasy szkoły podstawowej, który uważa się za niedołęgę i nędznego fajtłapę. Nagle do klasy przychodzi nowa uczennica: Mała Rudowłosa Dziewczynka, która zauroczyła Charliego. Snoopy (jego pies) znalazł w szkolnym śmietniku maszynę do pisania. Po wielu próbach zaczął pisać swoją własną historię, w której on sam jako as lotnictwa (latając na budzie), ratuje ze szpon Czerwonego Barona (samolotu z I wojny światowej) swoją ukochaną Fifi.

Ta opowieść Snoopy’ego najbardziej mi się spodobała.

Natomiast Charli przez cały film próbuje zwrócić na siebie uwagę Małej Rudowłosej Dziewczynki.

Moimi ulubionymi bohaterami z filmu byli: Snoopy, Woodstock (żółty ptaszek i nierozłączny kolega Snoopy’iego),  Marcie (chodząca encyklopedia wiedzy, miła dziewczynka i przyjaciółka Peppermint Patty) i Peppermint Patty (sierżant, chłopczyca i kapitan drużyny hokejowej).

Scena, w której Charli pracował nad opisem książki „Wojna i Pokój” przypomniała mi naszą edukacje domową, gdy chłopiec rozwieszał karteczki na ścianie i łączył je włóczką. Podobał mi się jego oryginalny pomysł i może sama kiedyś z niego skorzystam.

Podsumowując, podobało mi się parę rzeczy:

  • po pierwsze, cały film mi się nie dłużył,
  • po drugie, zdziwiłam się, że się już skończył,
  • po trzecie, grafika była bardzo fajna,
  • i  po czwarte, bardzo podobało mi się drzewo latawcożerne.

Drogi Wujku Sebastianie! To był bardzo miły czas spędzony w kinie, dziękujemy!

Powyższą recenzję napisałam w ramach pracy z języka polskiego.

Podpis autora