👑 Wypalenie rodzicielskie
Wypalenie rodzicielskie... Wielu rodziców obawia się go, a są i tacy, którzy już mierzą się z tym tematem. Jak sobie radzić?
Czytaj dalej
👑 Jak planować edukację?
Kluczem do sukcesu samodzielnej nauki jest dobre planowanie. Jednak jak planować edukację? Co jest kluczowe dla powodzenia przedsięwzięcia?
Czytaj dalej
👑 Jak wspierać kreatywność?
Zastanawiamy się jak wspierać kreatywność, czym ona tak naprawdę jest i dlaczego to takie ważne, by nasze dzieci potrafiły być kreatywne?
Czytaj dalej
👑 Egzaminy w edukacji domowej - webinar
Realizacja obowiązku szkolnego poza szkołą wiąże się ze zdawaniem egzaminów klasyfikacyjnych. Jak wyglądają egzaminy w edukacji domowej?
Czytaj dalej
👑 Odszkolnienie
Odszkolnienie - o co w tym chodzi? Jak wygląda u dzieci, a jak u dorosłych? Czy każdy musi się odszkolnić? I w ogóle po co to wszystko?
Czytaj dalej
👑 Jak dbać o potrzeby rodziców?
Czasem wydaje się, że w edukacji domowej rodzice znikają. Czy trzeba rezygnować z siebie i swoich potrzeb? Jak dbać o potrzeby rodziców?
Czytaj dalej
👑 Edukacja domowa - czy to dla nas?
Edukacja domowa czy to dla nas? ED zyskuje na popularności, jednak nadal wiąże się z obawami i niepewnością, czy damy sobie radę.
Czytaj dalej
👑 Socjalizacja
Socjalizacja... Pytania o nią pojawiają się ciągle. Czy edukacja domowa to zamykanie dzieci w piwnicy albo najwyższej komnacie najwyższej wieży?
Czytaj dalej
👑 Edukacja domowa najmłodszych
Edukacja domowa najmłodszych: jak ją zorganizować, gdy dzieci są za małe, by wziąć odpowiedzialność za naukę, a dodatkowo wymagają opieki?
Czytaj dalej
👑 Zacznij od dlaczego
Zacznij od dlaczego to inauguracyjne spotkanie na grupie Pozytywy Edukacji. Rozmawiamy o pytaniach, które warto sobie zadać myśląc o edukacji.
Czytaj dalej
👑 Specjalista od niczego
Specjalista od niczego? Jako rodzic jesteś wyposażony w ogromny zestaw kompetencji. Jesteś ekspertem od swojego dziecka.
Czytaj dalej
👑 Edukacja metodą Montessori
Edukacja metodą Montessori to przekonanie, że wolność działania lepiej wpływa na rozwój i chęć nauki niż przymus.
Czytaj dalej
👑 Efekt Dopplera
Dzisiaj zajęcia praktyczne, czyli sentymentalna podróż do czasów podstawówki: efekt dopplera w wykonaniu edukacji domowej.
Czytaj dalej
👑 Jak zdać egzaminy w edukacji domowej?
Dzieci i młodzież w edukacji domowej przystępuje do rocznych egzaminów klasyfikacyjnych. Jak zdać egzaminy w edukacji domowej?
Czytaj dalej
👑 Kto uczy dzieci w edukacji domowej?
Edukacja domowa budzi skrajne emocje. Jedni ją uwielbiają, inni bardzo krytykują. Ale wszyscy pytają: kto uczy dzieci w edukacji domowej?
Czytaj dalej
👑 Egzaminy w edukacji domowej
Egzaminy w edukacji domowej. Jak to możliwe, by w czasie jednego egzaminu zdać materiał, który szkoły stacjonarne realizują przez cały rok?
Czytaj dalej
👑 Jaka jest rola nauczyciela?
Jaka jest rola nauczyciela na różnych etapach procesu edukacji? Towarzysz? Przewodnik? Czego powinniśmy oczekiwać od dobrego nauczyciela?
Czytaj dalej