Listen to "Odcinek zero, czyli małe wprowadzenie" on Spreaker.

Spotify podcast badge
Apple podcast badge
Google podcast badge
Youtube podcast badge


Podcast's homepage at    Spreaker logo

Transcription


Intro

Dzień dobry, nazywam się Kinga Pukowska, a to jest mój podcast Pozytywy Edukacji.

W odcinku zero, chciałam powiedzieć kilka słów o tym, czym będzie zajmował się podcast Pozytywy edukacji, ale zanim do tego przejdę, zapraszam was do kontaktu ze mną. Możecie do mnie pisać maile na adres kinga.pukowska@pozytywy.pl.

Zaproszenie

Pozytywy edukacji będą zajmowały się szeroko rozumianą edukacją. Jako mama trójki nastolatków w edukacji domowej, na pewno poświęcę sporo czasu takiej formie nauki. Dzisiaj, 11 listopada 2021 roku, obchodzimy naszą szóstą niepodległość szkolną, szóstą rocznicę.

Ponieważ jestem tutorką w klasach LED dla licealistów z edukacji domowej, sporo miejsca poświęcę tutaj edukacji domowej starszych dzieci, a właściwie młodzieży.

Myślę też o tym, że ważnym tematem będzie edukacja alternatywna. Coraz częściej pojawiają się różnego rodzaju szkoły i przedszkola alternatywne, co pokazuje jak ogromna jest potrzeba zmiany i potrzeba innych placówek, niż zwykła systemowa szkoła.

Nie chciałaby też pomijać zwykłej szkoły systemowej, bo wybór jest pewnego rodzaju przywilejem. Jeżeli mieszkasz w małej miejscowości, być może nie możesz wybrać innej szkoły niż tylko ta, która dostępna jest najbliżej. Co wtedy? Jak wspierać dzieci w edukacji systemowej, jak pomagać im, kiedy pojawiają się trudności? Na co zwracać uwagę i co tak naprawdę jest ważne?

Tym wszystkim będę zajmować się w Pozytywach Edukacji. Zapraszam was serdecznie na kolejne odcinki, mam nadzieję, że będą pojawiały się regularnie.

Outro

A jeżeli macie jakiś pomysł o czym warto powiedzieć, kogo warto zaprosić, a może znacie jakieś ciekawe szkoły, o których warto opowiedzieć - dajcie mi znać! Czekam na maile pod adresem kinga.pukowska@pozytywy.pl.

Do usłyszenia!

Podoba Ci się ta treść?

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Leave a Reply

Your email address will not be published.