Pozytywy Edukacji to podcast o edukacji szytej na miarę: systemowej, domowej i alternatywnej. Oraz o świadomości, szacunku i relacji w trakcie edukacji.

Prowadzi Kinga Pukowska: tutorka młodzieży, trenerka kompetencji, mediatorka, coach.

Posłuchaj

Listen to "Pozytywy Edukacji" on Spreaker.

Spotify podcast badge
Google podcast badge
Apple podcast badge
Youtube podcast badge


Strona podcastu w serwisie   Spreaker logo

O czym jest ten podcast?

Podcast Pozytywy Edukacji

Pozytywy Edukacji to podcast o edukacji szytej na miarę.

W kolejnych odcinkach będę opowiadać wam o różnych formach i aspektach edukacji, opierając się również na moich osobistych doświadczeniach związanych z edukacją domową. Sporo miejsca poświęcę również edukacji domowej starszych dzieci, a właściwie młodzieży.

Ważnym tematem będzie także edukacja alternatywna. Coraz częściej pojawiają się różnego rodzaju szkoły i przedszkola alternatywne, co pokazuje jak ogromna jest potrzeba zmiany i potrzeba innych placówek, niż zwykła systemowa szkoła.

Tej ostatniej też nie chciałabym pomijać. Jak wspierać dzieci w edukacji systemowej, jak pomagać im, kiedy pojawiają się trudności? Na co zwracać uwagę i co tak naprawdę jest ważne?

Będę mówić o tym jak wspierać dzieci w szkole systemowej, jak komunikować się z nauczycielami czy innymi rodzicami i co można próbować zmieniać, również weryfikując swoje przekonania.

A do tego, jak zawsze, szczypta o relacjach. 🙂

Contact

Jeśli macie jakieś pytania lub tematy, którymi warto zająć się w podcaście Pozytywy Edukacji, napiszcie do mnie na kinga.pukowska@pozytywy.pl.

Czekam na wiadomości od Was, do usłyszenia!

Lista odcinków