Każdy z nas chodził do szkoły i nadal robi to znakomita większość dzieci. Edukacja systemowa wynika bezpośrednio z obowiązku szkolnego i obowiązku nauki do osiemnastego roku życia.

Choć w dzisiejszych czasach przeważnie mamy wybór, to jednak nie zawsze rodzina chce czy może z niego skorzystać. Nie zawsze też w szkole jest źle!

Jak zatem wspierać dziecko w szkole? Na co zwracać uwagę w edukacji systemowej?


Więcej w poniższych wpisach:
A co jeśli dziecko lubi swoją szkołę?
Niektóre dzieci nie chcą korzystać z alternatywnej edukacji czy edukacji domowej. Dlaczego? Może po prostu dziecko lubi swoją szkołę?
Czytaj dalej
Czy dzieci potrzebują grupy?
Czy dzieci potrzebują grupy? W dzisiejszym odcinku rozmawiamy o tym, czy klasa szkolna jest jedyną słuszną drogą do socjalizowania dzieci.
Czytaj dalej
Przywiązanie do edukacji systemowej
Dlaczego nasze przywiązanie do edukacji systemowej jest tak silne, skoro sami często widzimy, że działa ona w sposób daleki od optymalnego?
Czytaj dalej
Jak wspierać dzieci w edukacji zdalnej?
Rozmawiamy o tym, jak wspierać dzieci w edukacji zdalnej. Temat nie jest łatwy, a rzeczywistość często nie pozostawia nam alternatywy...
Czytaj dalej
Jaka jest rola nauczyciela?
Jaka jest rola nauczyciela na różnych etapach procesu edukacji? Towarzysz? Przewodnik? Czego powinniśmy oczekiwać od dobrego nauczyciela?
Czytaj dalej
Adaptacja przedszkolna - jak może wyglądać?
Adaptacja przedszkolna to proces, który dzieje się niezależnie od naszej woli czy zgody i nie da się go po prostu odwołać.
Czytaj dalej