Nie da oddzielić się relacji od edukacji. Niezależnie od tego, jaką szkołę wybierzemy dla naszego dziecka, podstawowym zadaniem rodziców będzie stworzenie z dzieckiem bezpiecznej więzi. Pozwala tego dokonać wychowanie oparte na relacji.

Szkoła często przeszkadza nam w budowaniu domowej harmonii i spokoju. Jak zatem wspierać wszechstronny rozwój dzieci, a przy tym dbać o dobre relacje z nimi?


Więcej o relacjach:
Nowe
Dlaczego podróże kształcą?
Czy powiedzenie, że podróże kształcą, odnosi się także to podróży, jaką jest relacja z dziećmi? Albo do wyprawy edukacyjnej?
Czytaj dalej
👑 Specjalista od niczego
Specjalista od niczego? Jako rodzic jesteś wyposażony w ogromny zestaw kompetencji. Jesteś ekspertem od swojego dziecka.
Czytaj dalej
Godziny Rozwoju
Godziny Rozwoju to książka Doroty Uchwat-Zaród i Marcina Zaroda, oparta na nastawieniu na rozwój i teorii motywacji z elementami psychologii.
Czytaj dalej
Wolność wyboru
Wiosna przyszła w cieniu ciemnych chmur znad Ukrainy. Ciężko cieszyć się wiosną, gdy nie tak daleko giną ludzie...
Czytaj dalej
Znów zachwiał się nam świat
Znów zachwiał się nam świat, wszyscy przeżywamy agresję Rosji na Ukrainę. Pamiętajmy, że nasze dzieci mogą przeżywać to jeszcze mocniej...
Czytaj dalej
👑 Jaka jest rola nauczyciela?
Jaka jest rola nauczyciela na różnych etapach procesu edukacji? Towarzysz? Przewodnik? Czego powinniśmy oczekiwać od dobrego nauczyciela?
Czytaj dalej