Czy macie już swoje kalendarze adwentowe? Przed chwilą Listopad, a tu już grudzień rządzi się swoimi prawami i nie sposób nie zauważyć świątecznej atmosfery. Trwa odliczanie do Bożego Narodzenia!

Zapraszam was do wspólnego odliczania dni w rytmie kolejnych odcinków wyjątkowej opowieści.

Odliczanie do Bożego Narodzenia

W Klubach Rodziców z dziećmi do lat 3 Fundacji Polekont Istota Przywiązania, którą mam przyjemność prowadzić, już od chwili widać, że święta za pasem.

Podobnie jak w zeszłym roku, dzięki uprzejmości Wydawnictwa Czarna Owca, klubowicze mają wyjątkową okazję wysłuchania pięknej opowieści autorstwa Josteina Gaardera pod tytułem Tajemnica Bożego Narodzenia.

Historia małej Elizabeth biegnącej za barankiem, który "nie miał już siły wysłuchiwać brzęku aparatów kasowych i towarzyszącej zakupom paplaniny", towarzyszy nam aż do samej Wigilii.

Dziewczynka biegnąc, przemieszcza się w czasie i przestrzeni. Każdego dnia wędruje w kierunku Betlejem, cofając się w czasie aż do narodzin Jezusa. W czasie wyprawy, do Elizabeth i baranka codziennie dołączają kolejni bohaterowie, dzieląc się swoją historią.

Wzruszająca i tajemnicza opowieść norweskiego pisarza, autora popularnego Świata Zofii i Dziewczyny z pomarańczami, towarzyszy nam w zimowe wieczory od wielu lat. Czytałam ją swoim dzieciom, gdy były całkiem małe.

A w 2020 roku, gdy pandemia zamknęła nasze Kluby i nie pozwoliła na wspólne przygotowania do świąt, wpadłam na pomysł nagrania i codziennego udostępniania kolejnych rozdziałów w formie filmików na Youtube. Powstał w ten sposób klubowy kalendarz adwentowy.

Tak jak ten z książki, który trafił w ręce Joachima, jednego z głównych bohaterów.

Jeśli masz ochotę podążać przez grudzień śladami małej Elizabeth i baranka, możesz Dołączyć do naszej klubowej społeczności i otrzymać link do nagrania na Youtube.

Pamiętaj tylko, że nagranie dostępne jest wyłącznie dla członków Klubu. Bardzo proszę, aby nie udostępniać nagrań i nie przekazywać ich dalej.

Dzięki temu możemy cieszyć się urokiem tej wyjątkowej historii, dochowując warunków licencyjnych określonych przez wydawcę.

Podoba Ci się ta treść?

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *