11 listopada jest szczególną datą, nie tylko z powodu odzyskania niepodległości 104 lata temu.

Siedem lat temu rozpoczęła się bowiem nasza rodzinna przygoda z edukacją domową. A równo rok temu Pozytywy Edukacji powróciły w nowej odsłonie.

Jak to się zaczęło?

Kiedy siedem lat temu nasze dzieci przymierzały się do porzucenia szkolnych murów, świadomie ustaliliśmy datę ich ostatniej wizyty w szkole na 10 listopada 2015.

Wiele osób było zaskoczonych tą decyzją, którą Tymon i Pola ogłosili w czasie uroczystości szkolnych z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

Od tamtego dnia 11 listopada świętujemy jako podwójną niepodległość.

Moje doświadczenie

Kilka lat doświadczeń edukacyjnych moich dzieci: lata w przedszkolach systemowych i waldorfskim, niewielka niepubliczna szkoła, propagowanie alternatywnej edukacji przez udział i organizację Ogólnopolskiego Spotkania Edukacji Alternatywnej, a wreszcie kilka lat edukacji domowej moich dzieci, zaowocowały projektem Pozytywy Edukacji.

Dzielę się nie tylko własnym doświadczeniem, ale też wiedzą dotyczącą edukacji (systemowej, domowej, alternatywnej), tutoringiem młodzieży czy inspirującą literaturą z zakresu szkolnictwa, nauki czy wychowania dzieci.

Pozytywy Edukacji powstały by inspirować, wspierać w towarzyszeniu w edukacji dzieci, pokazywać różne opcje, pomagać w podejmowaniu decyzji i zadawać pytania, których być może nikt wcześniej Wam nie zadał.

Lokalny sukces

W tym roku nasz najstarszy homeschooler zdał maturę i dostał się na studia, na te, które zaplanował.

Co więcej, wygląda na to, że doświadczanie przez lata edukacji domowej, nie przeszkadza mu obecnie w codziennym uczestnictwie w zajęciach na uczelni. Nie stał się też Aspołeczny, a w wielu aspektach życia studenckiego wykazuje się sporą samodzielnością i umiejętnością organizacji.

Pozytywy w liczbach

Pozytywy Edukacji, w obecnej formie ruszyły równo rok temu, 11 listopada 2021. Przez ten czas wiele się wydarzyło:

Przyszłość

Mam nadzieję, że to dopiero początek!

Nie ma co ukrywać, że ten rok nie należał do najprostszych. Wybuch wojny znacząco zmienił otaczający nas świat, a ostatnie Zawirowania wokół ustawy Prawo Oświatowe wprowadziły dodatkowy niepokój i obawę o przyszłość edukacji, nie tylko domowej.

Ale dzieci nadal będą się uczyć, a my, rodzice, nadal mamy wpływ na to jak ten proces będzie przebiegał: czy będzie to opcja szkolna, alternatywna, czy domowa... Tak wiele decyzji jest w naszych rękach.

Wsparcie, jakie możemy dać naszym dzieciom, jest inwestycją w ich przyszłość.

Pozytywy Edukacji będą nadal wspierać was w budowaniu relacji, wybieraniu rozwiązań edukacyjnych na miarę waszej rodziny, poszukiwaniu alternatywnych ścieżek oraz odważnym i świadomym rodzicielstwie, uwzględniającym potrzeby dzieci i ich indywidualizm.

Poznajmy się!

Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zapisać się na mojego Newslettera, którego staram się w miarę regularnie wysyłać.

Możesz też zaglądnąć na Instagrama czy Facebooka, posłuchać Podcastu i oczywiście czytać Pozytywy Edukacji.

Napisz do mnie na kinga.pukowska@pozytywy.pl: czego potrzebujesz w obszarze edukacji, czego chcesz się dowiedzieć, z czym się zmagasz.

Poznajmy się!
Podoba Ci się ta treść?

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *