Spotify podcast badge
Apple podcast badge
Google podcast badge
Youtube podcast badge


Podcast's homepage at    Spotify for Podcasters

Wstępniak

Wielu z nas narzeka na system edukacji w naszym kraju. Zachwycamy się rozwiązaniami za granicą, szukamy alternatyw dla szkoły systemowej, przechodzimy na edukację domową.

A jednak, znajdują się i tacy, którzy mają chęć i odwagę, aby zmieniać naszą polską szkołę. I to zmieniać ją od środka.

Taką osobą jest Jakub Tylman, nauczyciel, który od lat koloruje szkołę podstawową w Śremie. Sprawił, że stałą się ona placówką lubianą przez dzieci i nauczycieli, a także odwiedzaną i podziwianą przez pedagogów z całej Polski.

Zmiana jest możliwa, a ograniczają nas jedynie przekonania i utarte schematy.

W tym odcinku podcastu rozmawiamy z Jakubem o otwartości na zmiany, zarówno nauczycieli, jak i rodziców, którzy wspólnie są odpowiedzialni za kształt szkoły. Nie w każdej społeczności jest gotowość na zmiany, dlatego czasem trzeba zmienić środowisko i spróbować od nowa.

Jeśli pojawią się sprzyjające okoliczności, a nam nie braknie siły i odwagi, mogą powstać naprawdę piękne rzeczy. Jakub stworzył w szkole w Śremie wiele ciekawych projektów: między innymi założył hodowlę reniferów, otwarł kino i studio nagrań oraz zorganizował święto dyni.

O niektórych projektach przeczytasz w książce Jak pokolorować szkołę. Zapraszam do wysłuchania kolejnego odcinka podcastu!

Jeśli tematy edukacji są Ci bliskie, zastanawiasz się jaką szkołę wybrać dla swojego dziecka albo chcesz dowiedzieć się więcej o edukacji domowej i alternatywnej...

👑 Zapraszam Cię do strefy Treści Premium 👑

Znajdziesz tam wiele webinarów wraz z kartami pracy, podsumowaniami i notatkami wizualnymi, a także liczne artykuły merytoryczne i możliwość wzięcia udziału raz w miesiącu w grupowej sesji mentoringowej. Sprawdź Dostęp Premium, a jeśli masz jakiekolwiek pytania Skontaktuj się ze mną!

Podoba Ci się ta treść?

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *