👑 Wypalenie rodzicielskie
Wypalenie rodzicielskie... Wielu rodziców obawia się go, a są i tacy, którzy już mierzą się z tym tematem. Jak sobie radzić?
Czytaj dalej
👑 Jak planować edukację?
Kluczem do sukcesu samodzielnej nauki jest dobre planowanie. Jednak jak planować edukację? Co jest kluczowe dla powodzenia przedsięwzięcia?
Czytaj dalej
👑 Jak wspierać kreatywność?
Zastanawiamy się jak wspierać kreatywność, czym ona tak naprawdę jest i dlaczego to takie ważne, by nasze dzieci potrafiły być kreatywne?
Czytaj dalej
👑 Egzaminy w edukacji domowej - webinar
Realizacja obowiązku szkolnego poza szkołą wiąże się ze zdawaniem egzaminów klasyfikacyjnych. Jak wyglądają egzaminy w edukacji domowej?
Czytaj dalej
👑 Odszkolnienie
Odszkolnienie - o co w tym chodzi? Jak wygląda u dzieci, a jak u dorosłych? Czy każdy musi się odszkolnić? I w ogóle po co to wszystko?
Czytaj dalej
👑 Jak dbać o potrzeby rodziców?
Czasem wydaje się, że w edukacji domowej rodzice znikają. Czy trzeba rezygnować z siebie i swoich potrzeb? Jak dbać o potrzeby rodziców?
Czytaj dalej
👑 Edukacja domowa - czy to dla nas?
Edukacja domowa czy to dla nas? ED zyskuje na popularności, jednak nadal wiąże się z obawami i niepewnością, czy damy sobie radę.
Czytaj dalej
👑 Socjalizacja
Socjalizacja... Pytania o nią pojawiają się ciągle. Czy edukacja domowa to zamykanie dzieci w piwnicy albo najwyższej komnacie najwyższej wieży?
Czytaj dalej
👑 Edukacja domowa najmłodszych
Edukacja domowa najmłodszych: jak ją zorganizować, gdy dzieci są za małe, by wziąć odpowiedzialność za naukę, a dodatkowo wymagają opieki?
Czytaj dalej
👑 Zacznij od dlaczego
Zacznij od dlaczego to inauguracyjne spotkanie na grupie Pozytywy Edukacji. Rozmawiamy o pytaniach, które warto sobie zadać myśląc o edukacji.
Czytaj dalej
Motywacja w edukacji
Motywacja w edukacji to webinar o tym jak sprawić, żeby się chciało uczyć. Czy da się przyswajać wiedzę bez szkolnego aparatu przymusu?
Czytaj dalej
Edukacja domowa okiem praktyka
Webinar Edukacja domowa okiem praktyka to zapis spotkania online, w trakcie którego poruszone zostały praktyczne aspekty edukacji domowej.
Czytaj dalej
A może nauczanie domowe?
Zastanawiasz się nad alternatywą dla edukacji systemowej? Nie wiesz jak się za to zabrać? A może nauczanie domowe?
Czytaj dalej