Pozytywy Edukacji to podcast o edukacji szytej na miarę: systemowej, domowej i alternatywnej. Oraz o świadomości, szacunku i relacji w trakcie edukacji.

Prowadzi Kinga Pukowska: tutorka młodzieży, trenerka kompetencji, mediatorka, coach.

Posłuchaj

Listen to "Pozytywy Edukacji" on Spreaker.

Spotify podcast badge
Google podcast badge
Apple podcast badge
Youtube podcast badge


Strona podcastu w serwisie   Spreaker logo

O czym jest ten podcast?

Podcast Pozytywy Edukacji

Pozytywy Edukacji to podcast o edukacji szytej na miarę.

W kolejnych odcinkach będę opowiadać wam o różnych formach i aspektach edukacji, opierając się również na moich osobistych doświadczeniach związanych z edukacją domową. Sporo miejsca poświęcę również edukacji domowej starszych dzieci, a właściwie młodzieży.

Ważnym tematem będzie także edukacja alternatywna. Coraz częściej pojawiają się różnego rodzaju szkoły i przedszkola alternatywne, co pokazuje jak ogromna jest potrzeba zmiany i potrzeba innych placówek, niż zwykła systemowa szkoła.

Tej ostatniej też nie chciałabym pomijać. Jak wspierać dzieci w edukacji systemowej, jak pomagać im, kiedy pojawiają się trudności? Na co zwracać uwagę i co tak naprawdę jest ważne?

Będę mówić o tym jak wspierać dzieci w szkole systemowej, jak komunikować się z nauczycielami czy innymi rodzicami i co można próbować zmieniać, również weryfikując swoje przekonania.

A do tego, jak zawsze, szczypta o relacjach. 🙂

Kontakt

Jeśli macie jakieś pytania lub tematy, którymi warto zająć się w podcaście Pozytywy Edukacji, napiszcie do mnie na kinga.pukowska@pozytywy.pl.


Czekam na wiadomości od Was, do usłyszenia!

Lista odcinków

Gdy rodzice nie są zgodni
Czasem jako rodzice mamy różne wizje edukacji naszego dziecka. Skąd biorą się odmienne podejścia i jak sobie z tym radzić?
Rozterki i trudności rodziców w ED
Rodzice dzieci w edukacji domowej mierzą się z różnymi wyzwaniami. Jakie są najczęstsze rozterki i trudności rodzica w ED?
Czy dam sobie radę?
Wielu rodziców rozważając edukację domową zadaje sobie pytanie: czy dam sobie radę? Rozważmy różne aspekty i konsekwencje tej decyzji.
A co jeśli dziecko lubi swoją szkołę?
Niektóre dzieci nie chcą korzystać z alternatywnej edukacji czy edukacji domowej. Dlaczego? Może po prostu dziecko lubi swoją szkołę?
Czy dzieci potrzebują grupy?
Czy dzieci potrzebują grupy? W dzisiejszym odcinku rozmawiamy o tym, czy klasa szkolna jest jedyną słuszną drogą do socjalizowania dzieci.
Edukacja domowa, czyli nie zamykamy nikogo w wysokiej wieży
Edukacja domowa, czyli nie zamykamy nikogo w wysokiej wieży to rozmowa o ED Kasi Gorgoń z podcastu Tego nam nie mówili i moja 🙂
Planowanie w edukacji domowej
Planowanie w edukacji domowej to temat niebanalny. Dzisiaj 10 punktów okiem pratyka: na co warto zwrócić uwagę w nowym roku szkolnym.
Przywiązanie do edukacji systemowej
Dlaczego nasze przywiązanie do edukacji systemowej jest tak silne, skoro sami często widzimy, że działa ona w sposób daleki od optymalnego?
Egzaminy w nauczaniu domowym
Jak się je egzaminy w nauczaniu domowym? Wiele przemyśleń i wskazówek na ten trudny temat - zapraszam do nowego odcinka podcastu.
Edukacja zdalna
W marcu 2020 roku zewsząd słychać było głosy, że teraz cała Polska jest w edukacji domowej. Czy edukacja zdalna to edukacja domowa?
Odszkolnienie w 5 krokach
Odszkolnienie - o co w tym chodzi? Dlaczego, kto i kiedy przechodzi ten proces? Jak on wygląda? Na co zwrócić uwagę?
Minusy edukacji domowej - 5 największych
Największe minusy edukacji domowej: subiektywny ranking. Po sześciu latach edukacji w domu, poopowiadam, jak to wygląda w praktyce.
Odcinek zero, czyli małe wprowadzenie
Witajcie w moim podcaście! W kilku zdaniach chcę przybliżyć wam tematykę podcastu Pozytywy Edukacji.